Kayar Konteyner

Konteyner
4 Mayıs 2016
Katlanır Konteyner, Katlanır Sistem Konteyner, kurulabilen yaşam alanları, afet, sağlık ünitesi, okul, afet kriz birimleri
Katlanır Konteyner
7 Mayıs 2016
Tümünü Göster
Kayar Sistem Konteyneri

Kayar Sistem Konteyneri, farklı boyutlardaki konteyner modüllerinin birbiri içersine sürülmesine imkan veren bir sistemdir. Konteyner modülü iç içe paket halinde fabrikada 3mx7m ve 2.4mx6m ebatlarında, yüksekliği 3 m olarak hazırlanıyor.

KAYAR SİSTEM KONTEYNER

Kayar Sistem Konteyneri, farklı boyutlardaki konteyner modüllerinin birbiri içersine sürülmesine imkan veren bir sistemdir. Konteyner modülü iç içe paket halinde fabrikada 3mx7m ve 2.4mx6m ebatlarında, yüksekliği 3 m olarak hazırlanıyor. Modül içersinde sıhhi ve elektrik tesisatı çekili; evyeli mutfak dolabı ve vitrifiyeleri montajlı; zemin ve tavan kaplaması tamamlanmış, kapı ve pencereleri takılı şekilde nakli yapılıyor. Bir tırda max. 2 adet taşınıp, vinç ile kurulacağı araziye yerleştiriliyor. Yanlarda katlı duran şaseler açıldıktan sonra; içteki modüller profesyonel desteğe ihtiyaç duyulmadan şaselerin üzerine sürülüyor. Elektrik tesisatının soketleri takılıp, modülün kitleme sistemleri yapılarak kurulum tamamlanıyor. Kayar Sistem Konteynerler birkaç dakika içerisinde 2, 3 veya 4 odalı konut olarak hizmet vereceği gibi, sistemdeki modüller bir araya getirilerek afet sonrası ve kriz anında insanların ihtiyaç duyacağı sağlık üniteleri, okul, kriz yönetim ofisleri, askeri alanlardaki yapıları da kısa sürede oluşturmak mümkün oluyor. Tatil yerlerinde konaklama amaçlı talepleri de ayrıca karşılayabiliyor.

BAL Prefabrik’in Katlanır Sistem Konteyneri ise konteyner modülünün duvar panelleri alt ve üst şase arasında katlı vaziyette duracak şekilde detaylandırılan ve üst şasenin vinç ile kaldırılmasıyla katlı duvar panellerinin de oluşmasına imkan veren bir sistemdir. Konteynerdeki modüller katlı şekilde paket halinde fabrikada 3m x 7m ve 2.4m x 6m ebatlarında, yüksekliği 2.40 m olarak hazırlanıyor. Katlanır sistem konteynerler da duş modülü ve evyeli mutfak dolabı ayrı olarak dizayn ediliyor. Paket halindeki modül, zemin ve tavan kaplaması bitmiş, kapı ve pencereleri takılı şekilde nakli yapılıyor. Bir tırda max. 14 adet taşınıp, vinç ile kurulacağı araziye yerleştiriliyor. Vinç yardımı ile üst şase kaldırılıp, köşe kolon bağlantıları yapılıyor. Sistemin kurulumu tamamlandıktan sonra evyeli dolap modülün içine yerleştiriliyor. Konteynırın modülüne duş modülünün bağlantısı yapılarak, kurulup tamamlanıyor. Açıldığında 3m x 7m ve 2.40m x 6m ebatlarında yüksekliği 2.40 m olan Katlanır Sistem Konteynerler konut olarak hizmet vereceği gibi, sistemdeki modüller bir araya getirilerek afet sonrası ve kriz anında insanların ihtiyaç duyacağı sağlık üniteleri, okul, kriz yönetim ofisleri, askeri alanlardaki yapıları da kısa sürede oluşturmak mümkün oluyor. Tatil yerlerinde konaklama amaçlı talepleri de ayrıca karşılayabiliyor.

Bal Prefabrik’in ikinci katlanır konteynerinde ise kapalı konumda, 4,30 m x 2,35 m x 2,40 m, yan kapaklar açıldığında ise 4,30m x 6,70 m ebatlarında,  tam 28,81 m2 lik bir studyo daireye dönüşmektedir.İki odası,duşu,WC’si ve mutfağı ile hem öğrenciler için süper bir barınma ortamı,hemde isterseniz yazlık olarak kullanabileceğiniz bir konteyner yapıdır.

 

Siz Hayal Edin,Biz Gerçekleştirelim.

Kayar Konteyner Teknik Özellikleri için tıklayınız.

Prefabrik Yapılar ile ilgili daha detaylı bilgi almak için Müşteri Danışmanlarımızla iletişime geçiniz.