Çelik Ev

Çelik evler, güvenlik noktasında daha net çözümler sunmasının yanı sıra, özellikle ülkemizin deprem bölgesi olması nedeniyle sıkça tercih edilen yapıların başında gelmektedir. Betonarme yapıların deprem sonrasında ortaya çıkardığı riskler ve ayrıca uzun süren yapım aşaması nedeniyle Çelik Evler güvenliğe önem verenler için büyük önem taşımaktadır. Her türlü kolonda kullanılan çelik malzeme, yapısı nedeniyle deprem anında ve sonrasında yıkılmamaktadır. Ayrıca sadece hiçbir şekilde kırılmayan ve deprem anında sadece esneme yaparak depremi atlatan Çelik Ev ler, son derece dayanıklı yapıların başında gelmektedir. Bu nedenle özellikle deprem bölgelerinde tercih edilmesi gereken çelik yapılar, tek katlı olarak yapılabildiği gibi, istenildiği takdirde dubleks olarak da yapılabilmektedir.
Kaynaksız, vidalı teknoloji
Çelik Ev ler, kanyak kullanılmadan vidalama sistemi ile son derece teknolojik bir şekilde ortaya çıkarılmaktadır. Mühendisler tarafından milimetrik hesaplarla dizayn edilen ve tüm detayları ince bir araştırmadan geçirilen bu evler, en dayanıklı yapılardan bir tanesi olarak bilinir. Ayrıca çelik evler birden fazla modelde üretilebildiği gibi, kişinin isteğine göre mimari edilebilir. Çelik yapılarda kullanılan izolasyon malzemeleri, ısı ve ses yalıtımı gibi noktalarda büyük avantajlar sağlamaktadır. Bu durum da enerji tasarrufunu olanaklı hale getirdiği gibi, enerjiye verilecek olan bütçenin büyük oranda azalmasını sağlamaktadır. İzolasyon haricinde su ve elektrik tesisi de son derece kaliteli markaların kullanıldığı alanlardan sadece bir tanesidir.
Depreme dayanıklı, zevkli ve modern bir görünüm nedeniyle modern mimariden uzak bir görüntüye sahip olmaktadır. Çok sayıda kolon arasında sıkışmış odalar evde yaşanabilecek alanı daraltmanın yanı sıra, kötü bir görüntüye neden olmaktadır. Çelik Ev lerde bu tarz bir sorunla karşılaşılmadığı gibi, yapılar son derece modern bir görüntüye sahiptir. İstenilen dizaynda üretilebilen çelik evler, Avrupai bir görünüme sahip olabilir. Tamamen müşterinin isteklerine ve mimari beğenilerine göre ortaya çıkarılacak olan çelik evler, alanında lider ve uzun seneler boyunca çelik ev sektöründe bulunan Bal Prefabrik ile sizlerin de olabilir. Kolay kurulum, kurulum sonrasında teknik destek imkanı ve her bütçeye uygun çelik ev imkanı Bal Prefabrik’ta.
Hafif çelik teknolojisi ile üretilen binaların diğer avantajları,
• Uzun ömürlü, sağlam ve güvenlidir.
• Yüksek ses, ısı ve su yalıtımı sağlar.
• Ön üretimi fabrikada gerçekleştirilen yapım sistemi, hatasız ve hızlı üretime imkan sağlar.
• Esnekliği ve hafifliği sayesinde daha verimli deprem performansı sağlar.
• Tasarımda esneklik ve estetik çözümler sunar.
• Montaj kolaylığı sayesinde inşaat süresini kısaltır.
• Daha temiz bir şantiye ortamına imkan verir.
• Galvanize çelikten imal edilen yapılar korozyona ve paslanmaya dayanıklıdır.
• Çevre dostudur.
• Uygun maliyetlidir.
• Yapım sistemindeki standardizasyon kalite ve malzeme fiyatlarında istikrar sağlar.
• Geri dönüşümü en fazla olan yapı malzemelerindendir.

Siz Hayal Edin, Biz Gerçekleştirelim.

Çelik Ev Teknik Özellikleri için tıklayınız.

Çelik Ev Galeri için tıklayınız

  • Çelik Ev, Kaynaksız, vidalı teknoloji, deprem bölgesi, Betonarme, çelik yapılar
    Çelik Ev, Kaynaksız, vidalı teknoloji,  deprem bölgesi, Betonarme, çelik yapılar Çelik evler, güvenlik noktasında daha net çözümler sunmasının yanı sıra, özellikle ülkemizin deprem bölgesi olması nedeniyle sıkça tercih […]