Konteyner

Konteyner

Konteyner’ler, Dünya genelinde ,Yapı sektöründe son yıllara kullanım alanı gitgide artan bir seçenek olan konteyner’ler, çok farklı amaçlara dönük kullanılabilen, diğer yapı modellerine göre birçok bakımdan çok daha uygun, çok daha esnek süreçlerle tamamlanabilen ürünlerdir. Genişlik, uzunluk ve yükseklikleri kullanım amacına göre yapım aşamasında değiştirilebildiği gibi, dış cephesi ve iç dizaynıyla ilgili nihai kararı da konteyner’den faydalanacak kişilere göre, gruplara göre karar verilir

Konteyner Modelleri ve Kullanma Alanları

Konteyner’lerin standart modeli olarak ifade edilen, 20, 40 ve 45’lik küp olarak ebatlandırılmış konteynerdir. Büyük inşaat ve altyapı projelerinin işçi şantiye yapıları için Ofis, Yatakhane, Yemekhane, Katlanır Konteyner,WC – Duş,Metropol Konteyner, De-monte Konteyner güvenlik ve kontrol noktasındaki Güvenlik Kulübesi, ve Sosyal Tesisler gibi yapı çözümleri üretiyoruz. Teknolojik hızlı üretimle tam zamanında teslim ürünlerimizi birleşimli çok katlı hazır ve sandviç panel duvarlı prefabrik yapı modeli alternatifleriyle sunuyoruz. Bu ebatlar Konteyner’leri barınma ve diğer sosyal amaç kullanımlarının dışında, daha çok taşımacılığa yönelik en optimal ebatlar olduğu için geliştirilmiştir.
Konteyner modelleri, taşımacılıkta özellikle de deniz ve kara taşımacılığında oldukça rağbet görmektedir, ancak bunun dışında Standart barınma amacı ile, ya da çeşitli kamusal ya da özel tesislerde zorunlu ihtiyaçların giderilmesi, sosyal ihtiyaçların giderilmesi amacı ile de kullanılmaktadır.
Bir merkezde, bir iş faaliyeti ya da hizmet faaliyeti yürütülsün ya da yürütülmesin, Konteyner’ler ihtiyaçlara dönük olarak tercih edilebilir. Tavsiyemiz Konteyner konusunda liderliğe koşan bir firma ile çalışmanız.
Yapı sektöründe Prefabrik ve Konteyner yapılar konusunda inovatif bakış açısında sahip, ölçülerinden iç dizaynına, montaj aşamasından size sunulacak ergonomik ortama kadar her yönü ile profesyonel süreçlere imza atan Bal Prefabrik , kullanım amacınıza göre ölçülerini tamamen sizin belirleyeceğiniz 12 metreye kadar istenilen ebaatlarda çok amaçlı konteyner üretmektedir.

Konteyner Fiyatları

Konteynerler kullanım alanları genişledikçe daha çok tercih edilen ürünler arasına girmektedir. Kullanım alanlarının çeşitliliği ve pratik oluşlarıyla dikkat çeken konteynerler her bütçeye uygun oluşlarıyla da önem kazanmaktadırlar. İhtiyaca göre oldukça yaygın bir kullanım alanına sahip olan konteynerlerin ürünün özelliklerine göre fiyatları belirlenmektedir. Örneğin mutfak konteynerler içinde barındırdığı tesisat, mutfak araçları, havalandırma gibi özellikler yüzünden sadece nakliye için kullanılan konteynerlerden fiyat olarak farklıdır. Fakat betonarme yapılarla kıyasladığında konteyner fiyatları için oldukça uygun denilebilir. Çünkü betonarme yapıda inşa edilen yapı toprağa sabit olacağından ve inşasının uzun süreceğinden dolayı daha fazla emek ve maddi harcama gerektirecektir. Konteynerler ise hangi amaçla kullanılıyor olsalar da betonarme yapılara veya diğer seçeneklere nazaran ekonomik açıdan daha uygundurlar. Alıcı için konteyneri sadece amacı doğrultusunda kullanması kalmaktadır. Belirtmek gerekir ki konteynerlere istenen ek özellikler de kurulum öncesinde monte edilmektedir. Soğuk hava deposu olarak kullanılacak konteynerin soğutucuları ve elektrik aksamı yapılmakta, alıcının istekleri doğrultusunda kullanıma hazır hale getirilmektedir.
Ayrıca konteynerlerin rahatlıkla hareket imkânları vardır. Nakliyesinin yanı sıra kurulu olduğu alan değiştirilmek istendiğinde çekici yardımı ile kolayca başka bir bölgeye taşınabilir. Tüm bu özellikler göz önünde tutulduğunda konteynerlerin diğer yapılara göre ekonomik oluşlarının yanı sıra nakliye, taşıma vb. gibi konularda da kolaylık sağlamaları konteyner fiyatları ne olursa olsun kullanıcılar tarafından tercih edilmesinde ilk sebeplerdir. Her koşulda istenilen özelliklerin yer alması veya başka kişisel istekler için firma ile irtibat kurabilir ve konteyner kullanımınıza en uygun olacak modelleri seçebilirsiniz. Dayanıklı oluşları sebebiyle uzunca bir süre rahatlıkla kullanabileceğiniz konteynerlerin bakımları da kolaylıkla yapılmaktadır.

Siz Hayal Edin, Biz Gerçekleştirelim.

Konteyner Teknik Özellikleri için tıklayınız

Konteyner Planları için tıklayınız.