Prefabrik Ofis Binaları

Prefabrik Şantiye Binaları
2 Mayıs 2016
Prefabrik Ofis & Yönetim Binası 98 m2
24 Mayıs 2016
Tümünü Göster
Prefabrik Modern Ofis

Prefabrik Modern Ofis

Prefabrik Ofis Binaları | BAL-PREFABRIK | Yapı Sektöründe Öncü | Prefabrik Ev Modelleri | Ev Fiyatları

 

Yeni nesil uzun ömürlü teknolojik üretim sistemiyle hazır yapı modeli hızlı kurulumlu ve fonksiyonel kullanımda modern tarzlı ofisler sunuyor. Yapı modelinin getirdiği avantajları kelimelerle özetleyecek olursak hız – güven – konfor – ekonomik fiyat.

 

Özellikle rekabetin yoğun yaşandığı günümüz iş dünyasında gerek yönetim ofisi olsun gerekse satış ofisi olsun yapı sürecinin hızlı sonuçlanması önem kazanıyor.Prefabrik ofis iş dünyasında hızı yakalayarak aşınma payı masraflarını azaltmak ve rakiplerine fark atmak isteyen planlama kabiliyeti yüksek yöneticilerin tercihi. Çünkü hazır yapı yüksek güven içeren yapısıyla kısa sürede projelendirilip hızlı teknolojik üretim sonrası bir kaç gün içerisinde kullanıma hazır hale getirilmektedir. Bu da kısa sürede kazanmaya başlamanın en kolay yolunu oluşturmaktadır.

 

BALPREFABRİK 2006’dan bugüne tecrübesiyle her türlü ofis yapılarının üretimini gerçekleştirmektedir. Yönetim ofisleri, satış ofisleri, konut lansman ve satış ofisleri, teknik ofisler, irtibat ve danışma ofisleri, güvenlik ofisleri, hareket merkezi ofisleri gibi çok sayıda ofis yapısı bugüne kadar 83 ülkeye ihracat gerçekleştirmiş BALPREFABRİK güvencesi ile üretilmektedir.

Siz Hayal Edin , Biz Gerçekleştirelim.

Prefabrik Şantiye Binaları  ile ilgili daha detaylı bilgi almak için Müşteri Danışmanlarımızla iletişime geçiniz.

 

PREFABRIK OFİS BINALARI TEKNİK ÖZELLİKLERİ

DEPREM ŞARTLARI (1.derece deprem bölgesi) Etkin yer ivmesi katsayısı :Ao=0,40
İKLİM ŞARTLARI 3.İklim bölgesi baz alınarak üretim yapılmaktadır.
KAR YÜKÜ DEĞERİ 75 Kg/m2 ( Montaj yerine göre değişmektedir.)
RÜZGAR HIZI DEĞERİ 80 km/saat
DIŞ DUVAR ISI YALITIM KATSAYISI K: 0.45 Kcal/m²hC ( K: 0,53 W/m² K )
İÇ DUVAR ISI YALITIM KATSAYISI K: 0.44 Kcal/m²hC ( K: 0,51 W/m² K )
HAFİF ÇELİK MALZEME Erdemir 1311 ,(ST-37 ) Standart DIN EN 10147-00 ,çinko kaplanarak galvanize edilmiş yapı çeliği kullanılmaktadır.
BETOPAN Yoğunluk : ~1300 kg/m³ Alev almaz (B1 DIN 4102 Part 1) Isı iletkenlik katsayısı ( λ10˚C kuru)
EPS (Ekspande polistiren strafor) DIN 4102 standardına göre 12 veya16 dansite B1 sınıfı alev yürütmez tipte olduğu için yangın dayanımı yüksektir.
ŞASE YÜK KAPASİTESİ 200 kg/m² (iki katlı binalar için) (T.S 498 e göre hesaplanmaktadır.)
ÇATI ISI YALITIM KATSAYISI K: 0.39 Kcal/m²hC( K: 0,43 W/m² K )
DIŞ VE İÇ PANELLER Dış ve iç paneller özel bükümlü paslanmaz galvaniz sacdan ve 8X1250X2500 mm ebatlarında çift taraflı çimentolu yonga levhadan (betopan) imal edilir. Isı yalıtımı için paneller arasında 84 mm 12 dansite polistiren sert köpük kullanılır. Dış panel kalınlığı 10 cm, iç panel kalınlığı 6 cm ve panel yüksekliği 250 cm’dir. olu duvar paneli, pencereli duvar paneli, vasistaslı duvar paneli ve kapılı duvar panelinden imal edilen binaların en ağır parçası (1 adet 125×250 cm dış kapılı panel için ) 114 kg dır
PANEL BİRLEŞİMLERİ Birleşim elemanları olan özel U ve H profilleri paslanmaz galvaniz sacdan bükülerek özel kenet sistemi ile birleştirilir. Kenarlarda radius oluştuğundan terleme sonucu paslanma olmaz.
TAŞIYICI KONSTRÜKSİYONLAR Çatı makasları, kirişler ve kolonlar özel bükümlü paslanmaz galvaniz sacdan imal edilir. Bina boyunca her 125 cm de bir adet özel şekillendirilmiş çelik makas konulmakta olup makas üst yüzeyine özel şekillendirilmiş galvaniz sacdan aşıklar monte edilir. Montajda civata ve somun kullanıldığından yapı defalarca sökülüp takılabilir.Kaynaksız ve Cıvata Bağlantılı Sistem ile modern üretim tesislerimizde üretilmektedir.
ARAKAT KONSRÜKSİYONLAR Ara kat konstrüksiyonu taşıyıcı kafes şeklinde özel bükümlü paslanmaz galvaniz sacdan imal edilir. Arakat zemini 16 mm betopan (çimento yonga levha) ile kaplanır. Alt kat asma tavan alçıpanı üzerine ısı-ses izolasyonu olarak 80 mm (14 kg/m3) kalınlığında cam yünü serilir.Arakat taşıma yükü 200 kg/m² dir.
ÇATI SİSTEMİ %30 Eğimli Beşik Çatı ve Kırma Çatı Sistemleri kullanılmaktadır.
ÇATI KAPLAMA VE YALITIMI Çatı kaplaması olarak metal aşıklar üzerine paslanmaz boyasız(naturel) galvaniz trapez sac uygulanır. Opsiyonel olarak kendi tesislerimizde üretilen Kiremit Desenli Boyalı Trapez Sac uygulamasının yanında , Shingle ,Metal Kiremit uygulamaları da yapılmaktadır.Makas alın bölgesi menfezli ve PVC lambri malzeme ile kaplanmaktadır. Bina etrafında 20 cm. genişliğinde paslanmaz galvaniz sacdan şekillendirilmiş menfezli saçaklar bulunmaktadır. Çatıya özel bükümlü paslanmaz galvaniz sacdan deprem diyagonelleri konulmaktadır. PVC esaslı kare yağmur dereleri ve aksesuarları monte edilmektedir. ( Kardan kaynaklanabilecek kırılmalar kapsam dışındadır.)
TAVAN KAPLAMALARI Tavan kaplaması olarak 12 mm kalınlığında alçıpan levha kullanılır. Tavan yalıtımı olarak asma tavan alçıpanı üzerine 80 mm kalınlığında 80 mm (14 kg/m3) cam yünü serilir.( İsteğe bağlı taşyünü ). Tavan birleşimi çatı makasları altına kaynatılan paslanmaz galvaniz sacdan bükülerek ezme yapılır. Sacın kenarlarında radius oluştuğundan terleme sonucu paslanma oluşmaz. Tavan omegaları estetik görünmesi için PVC kapak konulmaktadır. Alçıpan birleşim elemanları elektrostatik boyalı alüminyum malzemeden imal edilmiştir. Islak mekanların tavanlarına betopan levha uygulanmaktadır.
YEMEKHANE VE BANYO TAVAN KAPLAMALARI Tavan kaplaması olarak 10 mm kalınlığında Beyaz renkli PVC tavan lambri kullanılır. Tavan yalıtımı olarak PVC tavan lambri üzerine 80 mm kalınlığında 80 mm (14 kg/m3) cam yünü serilir (İsteğe bağlı taşyünü). Alçıpan birleşim elemanları elektrostatik boyalı alüminyum malzemeden imal edilmiştir.
DIŞ KAPI 90×200 cm ölçülerinde çelik kapı olarak imal edilir.Dış kapılarda silindirik özellikli TSE belgeli 1. sınıf kilitler kullanılmaktadır
İÇ KAPILAR İç kapılar 80×200 ölçülerinde paslanmaz galvaniz sac kasalı, Kirli Beyaz renkte ahşap Amerikan kapı olarak imal edilir. Alüminyum ve PVC kapılar müşteri tercihli uygulamalarımızdır.İç kapılarda gömme özellikli TSE belgeli 1. sınıf kilitler kullanılmaktadır
PENCERE DOĞRAMALARI 120X100 ,120×160 cm ve vasistaslar 60X40 cm ölçülerinde PVC esaslı malzemeden ve TSE belgeli 1. sınıf PVC olup 60 lık serisidir. (Opsiyonel olarak pencere ve vasistas çevrelerine betopan malzemeden pervaz monte edilmektedir.
ISICAM Kullanılan camların tamamı çift cam olup ; 4+16+4 mm ısı camlı ve vasistaslar buzlu cam olarak imal edilir.(Sipariş verilirken kapı ve pencere konumları ve ölçüleri mutlaka bildirilmelidir.)
MERDİVENLER Kutu profillerden imal edilen özel şekillendirilmiş çelik iskelet üzerine 16 mm kalınlığında betopan (çimento yonga levha) kaplanır. Merdiven korkuluğu kutu profillerden imal edilir. Merdiven metal aksamı çift kat astar ve çift kat yağlı boya ile boyanır.
DIŞ CEPHE BOYASI Dış metal yüzeyleri çift kat astar, çift kat sentetik yağlı boya ile boyanır. Dış betopan panel yüzeyleri akrilik dış cephe boyası ile boyanır. Dış duvar birleşim detaylarına mastik çekilmektedir.Yapılarımızda TSE belgeli 1. sınıf boya ürünleri kullanılmaktadır
İÇ CEPHE BOYASI İç betopan panel yüzeyleri ve tavan alçıpan yüzeyleri plastik boya ile boyanır.Yapılarımızda TSE belgeli 1. sınıf boya ürünleri kullanılmaktadır
DİĞER Galvaniz cold form makas,aşık,panel karkası kaynaksız teknoloji kullanıldığından astarsızdır.
KABLOLAR Elektrik tesisatı TSE belgeli 1. sınıf kablo kullanılarak panel üzerinden döşenir. (Tesisat Sıva üstü olup isteğe göre sıvaaltı da yapılabilmektedir. )
SİGORTALAR 32 amper TSE belgeli 1. sınıf sigorta kullanılmaktadır.
AYDINLATMA ARMATÜRÜ Aydınlatma için TSE belgeli 1. sınıf simit armatür kullanılmaktadır.
PRİZ VE ANAHTARLAR Anahtarlar ve prizler için TSE belgeli 1. sınıf ürünler kullanılmaktadır.
DIŞ BAĞLANTILAR Elektrik sayacı, topraklama çubuğu ve bina dışı bağlantıları alıcı tarafından yapılmaktadır.
VİTRİFİYE TSE belgeli 1. sınıf ürünler kullanılmaktadır.
LAVABO VE DUŞ ARMATÜRLERİ TSE belgeli 1. sınıf ürünler kullanılmaktadır.
TEMİZ SU BORULARI PPRC TSE belgeli 1. sınıf ürünler kullanılmaktadır.
PİS SU BORULARI PVC TSE belgeli 1. sınıf ürünler kullanılmaktadır.
DIŞ BAĞLANTILAR Su sayacı ve bina dışı bağlantıları alıcı tarafından yapılmaktadır.
TEMEL VE BETON BALPREFABRİK Prefabrik tarafından verilecek beton planına (temel boyutları) uygun zemin betonu dökülmelidir. Zemin betonu ve zemin etüdü alıcıya aittir. Bina zemin betonuna ankrajlarla ve çelik dübellerle tesbit edilmektedir. Demirli radye temel veya çelik hasırlı zemin hazırlanmalıdır. Bütün hafriyat işlemleri Müşteri sorumluluğundadır.
GARANTİ KAPSAMI BALPREFABRİK standart kabinler imalat ve montaj hatalarına karşı 2 yıl garantilidir. Kabinlerin üzerindeki BALPREFABRİKmarkalı alüminyum ve yapışkan etiketler çıkarıldığında, nakliyenin müşteriye ait olduğu taşımalar esnasında ürünün maruz kalacağı hasarlarda ve ürünün müşteri kaynaklı çarpma, vurma, darbe… vs. maruz kalması durumunda garanti kapsamından çıkmaktadır. Prefabrik bina H birleşim sistemle üretildiğinden beton bina ile aynı salınım ve genleşme kat sayılarına sahip değildir. İklim şartlarına göre farklıklar gösterebilir. Bu sebeple H ların arasında oluşabilecek kılcal çatlaklar binanın zayıf ve üretim hatası olduğu anlamına gelmemelidir ve doğa şartlarına karşı çalışmasının bir sonucudur. BALPREFABRİKmarkalı alüminyum ve yapışkan etiketler çıkarıldığında garanti kapsamından çıkarılmaktadır.Arıza durumunda arıza tespitinin doğru yapılıp, arızayı gidermek amacı ile uygun malzeme ve ekibin gönderilebilmesi için BALPREFABRİK tarafından istenilen belgeler ve arızalı yere ait 30 cm., 2 m. ve 10 m. uzaklıklardan çekilmiş fotoğrafların gönderilmesi zorunludur. Aksi durumda ürün garanti kapsamında olsa dahi servis gönderimi yapılmayacaktır.

NEDEN BAL PREFABRİK OFİS ?

İlk olarak tecrübe ve üretim hızının getirdiği üstünlükten bahsedebiliriz. BALPREFABRİK ürünleri mimar ve mühendisler kontrolünde uzman teknik ofiste statikten mimariye tecrübe ile hızlı tasarım yapılmaktadır. Ayrıca BALPREFABRİK arşivinde çok sayıda hazır fonksiyonel kullanım planına sahip ofis tasarımı yer almaktadır. Tasarımı onaylanan yapı modern fabrikada vidalı sistem teknoloji ile hızlı üretim sonrası yerinde uzmanlarca kurulum yapılarak kullanıma hazır teslimat yapılmaktadır.

 

BALPREFABRİK ofisi üstün kılan özelliklerden biri de güvendir. Uzmanlarca yapılmış yapı statik hesaplamaları mimari tasarıma özenle aktarılmaktadır. Vidalı sistem yapı birleşenleri statik hesaplamaları yapılmış ve defalarca test edilen üretimleri ile güvenliği test edilmiştir. Üretim detaylarında kullanılan tüm malzemeler kalite belgeli üretimlere sahiptir. BALPREFABRİKyapıları 10 cm dış duvar kalınlığı ile maksimum yalıtım içermektedir. Proje aşamasında kullanılacağı bölgenin iklim ve diğer coğrafi özellikleri dikkate alınmaktadır. Yağmur ve kar yükü hesaplamaları, toprak ve arazi yapısı özellikleri uzmanlarca dikkate alınarak projelendirilmektedir.

 

BALPREFABRİK ofisler tek katlı veya iki katlı olsun istenilen metrajlarda ve bölmelerde projelendirilmekte olup ofis modellerinde maksimum konforda ferah zinde mekânlar hazırlanmaktadır.

 

BALPREFABRİK ofis yapılarının en önemli özelliğinden biri de ekonomik fiyat avantajları içermesidir. Klasik mimarinin betonarme yapılarına göre yüzde 30’lara varan fiyat avantajları içermektedir. Maksimum yalıtım ile kullanırken enerji tasarrufu sağlamaktadır.

 

Uzun ömürlü yapı modeliyle BALPREFABRİK ofis yapıları ile hemen kazarmaya başlayın.